Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Mifare Kart

Mifare Kart, Baskılı mifare kart, Mifare kart baskı

Mifare kart temelde basit güvenlik mekanizmaları ile ayrılmıştır sadece bir bellek depolama aygıtıdır. Mifare kartların kapasitesine göre sınırlı hesaplama gücü vardr. Mifare kart 1K değeri 1024 bayt veri depolama değeri anlamına gelmektedir. Mifare kartlar veri yazma ve okuma gibi işlemler için programlanabilmektedir. Mifare kartların farklı değerleri bulunmaktadır örnek olarak 4K olan bir mifare kart 4096 bayt veri depolama alanı sunmaktadır.

Mifare kartlarda proximity kartlar gibi güvenilirliği yüksek ve maliyeti düşük olması nedeniyle bu kartları yaygın olarak elektronik cüzdan, erişim kontrolü, kurumsal kimlik kartları, taşıma veya stadyum bileti için kullanılabilmektedir. Bu tür kartlar kendi başlarına kullanılmamaktadır ihtiyacınaza uygun bir yazılım ile programlandıktan sonra sisteme tanıtılıp kullanılmaktadır. Sisteminize yüklü olan yazılıma bağlı olarak, bu kartı farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

Mifare kart okuma mesafesi mifare kartın anten gücüne ve kart ile kart okuyucu arasında oluşturulan alanın gücüne bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Mifare kartlar günümüzde thermal baskı (plastik kart yazıcısı ile), dijital baskı ve ofset baskı tekniği ile üretilebilmektedir.
mifare kartmifare kart okuyucubaskısız mifare kartbaskılı mifare kart mifare kartlar