Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Yaka kartı kullanımı ve önemi

  • Anasayfa
  • /
  • Yaka kartı kullanımı ve önemi

Şirketlerin çalışanlarının giriş çıkışını takip edebilmesi, düzeni sağlayabilmesi açısından kullandığı yaka kartı uygulaması birçok işletmenin küçük ya da büyük hiç fark etmez vazgeçilmezidir. Ayrıca bu kartlar standart ölçülerde olmak zorunda değil, müşterisinin isteğine bağlı olarak onun istediği ölçülerde kart üretimi yapan Atc Kart firması, bu konuda müşterilerine kendi kartlarının tasarımını kendileri yapabilme imkanı da sunmakta. Elbette ki daha önce yapılan kart örneklerine de göz atabilir onlar arasından da kendinize uygun olabileceğini düşündüğünüz bir seçim yapabilirsiniz.

Diğer adı Pvc kart olan plastik kartların, üretimi de adetine göre değişebileceği gibi, kartın tasarımı için istenilen çalışmaya ve şirketin yoğunluğuna da bağlı olarak üretim süreci değişkenlik gösterebilmektedir. Plastik kartlar ile ilgili olarak bir diğer ilginç ayrıntı ise, kendi kartınızı kendinizin üretebilmesidir. Nasıl mı? Şöyle ki, öncelikle bir kart yazıcısı edinerek başlayabilir, kendi kartınızı istediğiniz anda kendiniz de üretebilirsiniz. Örneğin yeni işe başlayan birkaç çalışanınız var ve onlar için kart ihtiyacınız doğdu. 2 ya da 3 kart için üretici firmaya sipariş vermektense, bu küçük ihtiyacınızı kendiniz görerek hızlıca çözüme ulaşabilirsiniz.

Çalışanların yaka kartlarını boyunlarına asabilmeleri için kullandığı kart askı ipi, bu anlamda en çok tercih edilen askı aparatıdır. Bu askı iplerinin üzerinde genellikle olması tercih edilen şeyler şirket logoları ya da yazı baskılarıdır. Bu baskılı ip tercihlerinde uygulanan baskıların solma ya da herhangi bir durumda dökülme soyulma gibi riskleri de bulunmadığını belirtmekte fayda var. Kart askı iplerinden birçok şirket tarafından genel olarak tercih edilen genişlik ölçüsü, 2 cm dir. Aynı zamanda bu askı iplerinde de üretim kişinin tercihe göre şekillenebilmektedir. Mesela, enseye gelecek şekilde ense kilidi tercih edilebileceği gibi diğer yandan da uç kısmına denk gelecek şekilde ara kilit aparatı da tercih edilebilmektedir.