Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Plastik Kart Basma Kolaylığı

  • Anasayfa
  • /
  • Plastik Kart Basma Kolaylığı

Günümüzde pek çok firma, iş yeri ve kurumlar eskiye oranla kaliteye çok önem vermektedirler. Elbette bir firmanın büyüklüğü, iş ciddiyeti ve itibarı kullandığı araç gereçler ile de ön plana çıkmaktadır. Kartlı çözüm sistemleri kullanan firmalar özellikle plastik kart kullanımlarını tercih etmektedir.

En basitinden bir yaka kartını bile plastik malzemeden tasarlayan firmaların en büyük giderleri plastik kart basım masrafları olmaktadır. Kart basım fiyatları plastik kartların birim fiyatlarından çok daha pahalıya gelebilmektedir. Bu durumda, plastik kart yazıcı satın alarak masrafları düşürmesi firmanın yararına olacaktır. Pek çok firma plastik kartlarını kendi basmaktadır.

Yaka kartı, fatura kartları, ziyaretçi kartları, tanıtım kartları, çipli kartlar, proximity kart, kartvizitler, otel veya mağaza kartları gibi pek çok kart plastik kart olursa ve firma kartları kendi basar ise uzun vadede tasarruf sağlanacaktır. Piyasada plastik kart yazıcı, farklı marka ve özelliklerde bulunmaktadır. ATC Kart da farklı marka ve farklı model kaliteli ürünleri ve uygun fiyatları ile ön plana çıkan plastik kart üreticilerindendir. Kart yazıcı olarak farklı ürünleri bünyesinde bulundurmakta ve müşterilerine sunmaktadır.

Kart yazıcılarında yazıcının hızı ve baskı kalitesi konusuna özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Buna dikkat eden birkaç markadan biri olan Datacard serileri, Hiti ve Zabra kart yazıcıları piyasanın da öncülerindendir. Plastik kart yazıcı alırken baskı yapılacak ürünün özelliklerine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin yaka kartı basacaksanız, cihazı da buna uygun almalısınız. Tek yüze baskı yapan cihazlar olduğu gibi tek veya otomatik olarak çift yüze baskı yapabilen cihazlar da vardır. Baskılar renkli ve tek renk şeklinde olabilmektedir. Daha gelişmiş modellerde dijital gösterge de mevcuttur.

Uyarıları sesli ve görsel olarak yapan cihazların otomatik kart besleme özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca orijinal sarf malzemelerini kolaylıkla bulabileceğiniz yazıcılar tercih edilmelidir. Örneğin plastik kart yazıcılarının en önemli parçası olan ribon yani kart yazıcı baskı şeridi olmadan baskı yapılamaz. Olası bir ribon arızasının hemen ve kolaylıkla giderilmesi ya da yenisinin kolaylıkla bulunabilmesi önemlidir. Yapacağınız baskıya uygun ürünü seçmek size maddi olarak, zaman olarak ve kalite açısından önemli geri dönüşler sağlayacaktır.