Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Plastik Kartvizit Ve Avantajları

  • Anasayfa
  • /
  • Plastik Kartvizit Ve Avantajları

Kredi kartlarından personel kimlik kartına kadar iş ve ekonomi dünyasında plastik maddesi geniş bir kullanım alanı bulmuştur. Kartvizitler içinde plastik giderek yaygınlaşmaktadır. Kuşkusuz bunun en önemli avantajı kâğıt tüketiminin azalması dolayısıyla ağaçların daha az kesilmesidir. Geri dönüşümün de mümkün olduğu bu kartvizitler doğa dostu olarak çevresel avantaj da sunmaktadır. Ergonomik yapısından dolayı kullanımı kolaydır. Kırılma, yırtılma, aşınma gibi deforme olma ihtimali alternatiflerine göre daha düşük orandadır.

Plastik kartlar dijital ve ofset baskı şeklinde üretilmektedir. Daha kişiselleştirilmiş kartvizitler istiyorsanız, dijital baskıyı tercih etmek de yarar olacaktır. Böylece muhtelif renklerin bir arada kullanılması, fontlar, doku özellikleri, resim seçimi gibi değişik kişiselleştirmeler uygulanabilmektedir. Ancak özel bir kartvizitteki detay yaklaşımına sahip değilseniz ve ekonomik fiyatta olmasını istiyorsanız ofset baskı sizin için daha uygundur. Dolayısıyla adetli baskılar için ofset baskı en iyi alternatiftir. ATC Kart firması dilediğiniz miktarda ve seçeceğiniz baskı kalıplarında plastik kartvizit ihtiyaçlarınızı tedarik etmektedir. Ebat konusunda kendi seçiminizi belirleyebilirsiniz.

Plastik kartınızı kendinizin de üretmeniz mümkündür. Bunun içinse kart yazıcısını satın almanız gereklidir. Manyetik bant, barkod, font seçimleri gibi tercihlerde de bulunabilirsiniz. Plastik kartvizit iş hayatında bir çeşit kimlik kartı gibi görünse de, çok etkili bir reklam aracıdır. Bu küçük ebatlı kartlar bırakıldığı yerden itibaren reklam kampanyasına sizin iradeniz dışında devam eder. Kartvizitlerin etkili olması da buradan kaynaklanır. Bu etkili reklam sayesinde alacağınız iş tekliflerinizde önemli artış sağlayacaksınız.

Ancak eski usul kâğıt kaplamalı kartvizitten ziyade kaliteli ve etkileyici bir tasarıma sahip PVC kartvizitler müşteri potansiyelinizi daha artıracaktır. Aynı zamanda bir el broşürüne iliştirilmiş kartvizit iyi bir performans sağlayacaktır. Böylece bu el broşüründe ürünleriniz görsel olarak da reklam gücünü gösterir.

 

Plastik kartvizit tüm bu olumlu sonuçları sağlayan bir araç vazifesi görür. Boyutu küçük fakat başardığı işler büyüktür. Ancak tasarım ve kalite açısından iyi bir düzeyde olması çok önemlidir. Kartvizitler dışında personel kartı, giriş kartları, barkotlu kartlar gibi birçok ürün iş hayatında yaygın kullanılmaktadır. Sonuç olarak; PVC kaplama artık yaygın standart haline dönüşmüştür.