Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Yaka Kartının Şirketlere Sağladığı Faydalar

  • Anasayfa
  • /
  • Yaka Kartının Şirketlere Sağladığı Faydalar

Son yıllarda personelin giriş çıkışlarını takip edebilmek için aynı zaman da şirkete yabancı birinin kartsız girişini engellemek içi yaka kartlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Özellikle büyük şirketler bu konuda daha özenli davranmaktadırlar. Ayrıca yaka kartına sistem üzerinden yetkilendirme verilebildiği gibi dilendiğinde verilen yetkiler geri alınabilmektedir. Bunun amacı ise yetkisi olan personelin girebileceği alanlara olsun, kapılara olsun yetkisi olmayan personelin giriş çıkışını engellemektir. Bu nedenle büyük küçük tüm şirketler bu konuda hassas davrandıkları için her geçen gün personel giriş çıkış kartı kullanımı artmaktadır.

Personel giriş çıkış kartını 2004 yıllından beri üreten ATC kart müşterilerine dünya standartları ile aynı standartta kart baskısı yapmaktadır. Bu personel giriş kartı diğer adı ile yaka kartı üzerinde neler bulunmaktadır bira onlardan bahsedelim. Öncelikle şirketlerin önem verdiği kendi şirketlerine ait logosu yer almaktadır. Bunun amacı dışarıda personelin üzerinde yer aldığı için masrafsız reklam olması amaçlanmıştır.

Yaka kartını kullanan personelin kendisine ait kişisel bilgileri adı, soyadı ve çalıştığı bölüm yer almaktadır. Yaka kartını kullanan personele ait resimde giriş çıkış kartında yer alan özelliklerdendir. Yaka kartı kullanacak şirketler eğer düşük adette sipariş veriyorlarsa düşük siparişler için dijital baskı kullanılmaktadır. Yaka kartı için yüksek adette baskı ile üretilecekse ofset baskı tekniği kullanılmaktadır. Personel giriş çıkışlarında kullanılan yaka kartının en güzel yanlarından bir kaçı şunlardır. Büyük küçük tüm şirketler personelin dışında izinsiz kimsenin girmesi istemez öncelikle bunu engellemektedir.

Misafir kartı verilerek şirket dışında biri yetki verilen yerlere giriş çıkış yaparak şirkette gezebiliyor. Bir diğer güzel yanı şirketler çalışanın giriş çıkışlarını sistem üzerinden kolaylıkla takip edebilmesidir. Saat kaçta şirkete giriş yaptı, saat kaçta paydosa çıktı, yemeğe kaçta gitti ve saat kaçta akşam çıkışını yaptı gibi birçok hareketini sistem üzerinden kontrol edebilmektedir. Yaka kartı kullanmaya karar veren şirketler dilerlerse giriş çıkış kartını personelin boynunda kullanmasını isteyebilirler. Bunu boyun askı ipi kullanarak yaptırabiliyorlar. Dileyen şirketler ise bir klips yardımı ile bel kısmında ya da gömleğinin cep kısmına monte ettirerek kullandırabilirler.