Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Kart Askı İpleri Ve Özellikleri

  • Anasayfa
  • /
  • Kart Askı İpleri Ve Özellikleri

Büyük küçük tüm şirketler yaka kartı kullanmaya başladılar ve git gide de yaka kartı kullanan şirketlerin sayısı artmaktadır. Yaka kartları standart boylarda üretimi gerçekleşmektedir. Ancak zaman zaman şirketlerin isteği üzerine farklı boylarda üretimde yapılabiliyor. Yaka kartlarının üzerinde şirketlere ait logosu ve yine şirkete ait firma ismi yer almaktadır. Aynı yaka kartında kullanacak personele ait bilgileri yer almaktadır. Bu bilgiler personelin adı, soyadı ve çalıştığı bölüm bilgileridir.

Yaka katları boyun askı ipi kullanılarak personelin kartı boynunda taşıması sağlandığı gibi aynı yaka kartı bir klips ile personelin üzerinde taşıması da sağlanabilmektedir. Şirket eğer yaka kartının personelin boynunda taşımasını istiyorsa bunu çeşitli sayıdaki kart askı ipi ile gerçekleştirebilmektedir. Personel yaka kartını boyunda taşımasını tercih eden şirketler genelde baskılı kart askı ipi tercih etmektedirler.

Personel kart ipleri istenilen renk ve istenilen adetlerde üretilebilmektedir. Sektörde 2004 yılından beri yer alan ATC KART bu konuda tecrübe ve birikimi ile şirketlere hizmet vermektedir. En çok tercih edilen yaka kart ipleri üzerinde genellikle kart talebinde bulunan şirkete ait şirket logosu ve şirket adı yer almaktadır. Baskılı kart askı ipleri genellikle fuar, toplantı ve seminer gibi alanlarda daha çok kullanılmaktadır. Bunun nedeni şık kart askı ipi ile hem görsel olarak şık bir görüntü vermiş oluyor şirketler hem de personelin takım olması amaçlanılıyor.

Kart askı ipi genişlikleri isteğe göre değişkenlik gösterebiliyor ve boyları şu şekildedir. Kart askı ip genişlikleri; 13 mm, 15 mm ve 20 mm genişliğinde olabilmektedir. 13 mm genişliğinde olan kart askı ipi kumaş üzerine çeşitli baskı teknikleri kullanılarak yapılmaktadır ve ince olduğu için gözü rahatsız etmemektedir. Bu genişlikte askı iplerini genellikle güvenlik görevlileri, hastaneler, okullar ve halka açık yerlerde kimlik kartı göstermek için kullanılmaktadır.

15 mm genişliğindeki kart askı ipleri genellikle iş yerlerinde yaka kartlarını asmak için kullanılmaktadır. Şirket logosu ve ismi kullanılan askı ipinde kesinlikle solma ve düşmeler olmaz. 20 mm saten kumaş üzerine istenilen renk ve desenlerde üretilmektedir. Kullanılan saten kumaş sayesinde personelin boyun kısmını rahatsız etmez.