Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Kimlik Kartları

Kartvizit basımı, iletişim bilgilerinin iletilmesi kadar firmanın reklamı açısından da önemlidir. Telefon, adres, e-mail gibi iletişim bilgilerini taşıyan kartlar uzun süre muhafaza edilebilecekleri için çabuk yıpranmayan bir malzemeden yapılmaları gerekir. Bunun yanında kimlik kartları ve personel yaka kartları gibi kartların tasarımları da şirket için önemlidir.

Kart poşeti olarak bilinen kart koruyucu, şeffaf plastik malzemeden üretilir. İçine personel kimlik kartının yerleştirildiği kart koruyucu, boyna asılarak ve ya mandal yardımıyla gömlek cebine tutturularak kullanılır. Güvenlik personelleri gibi personellerin sık kullandığı kart poşeti, özellikle fuar, festival gibi geçici organizasyonlarda görev alan personeller için ihtiyaç olmaktadır. Görevlilerin çabuk tanınması gereken durumlarda kart poşeti kullanılması elzemdir. Kart poşeti, şeffaf görünüme sahip sert naylon malzemeden üretilmeli ve 56*84 mm ebatlarında olmalıdır.

Kimlik kartı kart yoyosu yardımıyla da kolaylıkla kullanılabilir. Kemere ve ya gömleğe iliştirilerek kullanılan kart yoyosu, boyun askı ipleriyle beraber kullanılabileceği gibi, mandallı klipslere göre daha avantajlı bir kullanıma sahiptir. Boyun askı iplerine, kemere ve ya gömlek cebine tutturularak kullanılabilecek olan kart yoyosu, çeşitli renk ve tasarım seçeneklerine sahiptir. Firma logosunun yoyo üstüne damla şeklinde basılarak, yoyonun daha kurumsal bir görünüm kazanması da mümkündür.

Kartvizit, kimlik kartı, üye kartı gibi birçok farklı seçenekler için kullanılabilecek bir ürün olan plastik kart kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Karton ve diğer malzemelerden üretilen kartlara göre daha dayanıklı ve avantajlı olan plastik kart, teknolojik kullanım için de şarttır. Hâlihazırda banka kartları, seyahat kartları gibi birçok kart plastikten üretilmektedir. Plastik kart, diğer kart çeşitleri gibi çabuk yıpranacak bir yapıda olmadığı için daha uzun muhafaza edilebilir. PVC kart olarak da bilinen plastik kart, şirkete özel tasarlanabileceği gibi daha önce yapılan tasarımlar kullanılarak da basılabilir.

 

Ayrıca alternatif kart yazıcısı sayesinde basılacak kart kurumlarda ilgili görevlerdeki kişiler tarafından tasarlanabilir. Kaliteli teknolojik donanımı, uzman çalışanları ve müşteri memnuniyetini sağlamaya yönelik hizmet anlayışıyla uzun zamandır plastik kart basımı alanında hizmet veren ATC Kart, plastik kart, kart poşeti, kart yoyosu gibi ürünleri istenilen kalitede satın alma ve bastırma olanağı sunuyor.