Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Plastik kart koruyucu

Plastik kart günümüzde birçok yerde karşılaştığımız ve gelişen teknolojinin de istediği bir olaydır. Plastik Kart imalatı yapan şirketler alıcının isteğini göz önüne alarak hareket etmektedirler çünkü plastik kart artık birçok alanda kullanılmakta.

Diğer adıyla da PVC kartıdır. Bu kartların imalatını yapan şirketler de daha önceden basılmış plastik kart örneklerini çokça görebilirsiniz. Bu örneklere bakarak siz kendinize göre olanı seçebilir ya da kendi isteğinize göre olanı tasarlayıp şirket tarafından yaptırabilirsiniz.

Plastik kart üretimi istenilen şekle ve işleve göre farklılık gösterebilir. Çalışma koşulu nasılsa o şekilde plastik kart bastırılabilir. Fiyatları da verilen adete göre değişiklik gösterir. Örneğin hastanelerin ya da yüksek güvenlik gerektiren birimlerin kartı barkodlu kart olurken tanıtım amaçlı kullanılacak olan bir plastik kart iste kabartma isimli olabilir. Plastik kartların çeşitleri çoktur. Birkaçını örnek vermek gerekirse; yaka kartı fatura kartı ziyaretçi kartı market kartı tanıtım kartı mifare kartı çipli kart özel ebat kartı proximity kart üye kart plastik kartvizit barkodlu kart manyetik kart mağaza kartı ve otel kartı diye çeşitlendirmek mümkündür.

Yaka kartı: Firmanın logosu ve çalışan kişinin resmiyle beraber adının görevinin bulunduğu karttır.

Fatura kartı: İşletmelerin fatura bilgilerinin bulunduğu karttır. Müşterilere dağıtım işleminde kullanılmak üzere basılır.

Ziyaretçi kartı: Bu kartlar seri numaralı olarak üretilir ve işletmelerde ziyaretçi giriş çıkışını takip edebilmek amacıyla kullanılır.

Market kartı: Büyük marketlerde alışverişten sonra müşteriye indirim yapabilmek için reklam amaçlı firmanın kendi logosunun bulunduğu kart tipidir.

Mifare kartı: Bu kartlar kendi başına kullanılamamaktadır. Bir yazılım tarafından tanınıp okutularak kullanılmaktadır.1K yani 1024 bayt veri depolama gücü bulunmaktadır.

Çipli kart: Akıllı kart diye de adlandırılan bu kartlar parasız yemek yemek, toplu taşıma hakkı, kulüp üyeleri ve Hükümet kurumları için üretilmektedir.

Özel ebat kartı: Toplantılar da ya da iş yemeklerinde kişilerin yakalarına astıkları normal kartlardan biraz daha büyük olarak imal edilen karttır.

Proxmity kart: Güvenlik erişimi ya da kartı ödeme sistemleri için kullanılan kartlara verilen genel bir addır.

Otel Kartı: Artık otellerde anahtar kullanımı en minimum seviyeye düşmüştür hatta hiç yok denebilir. Otel kartları genelde çipli ya da manyetik bantı olarak kullanılır.

Plastik kartların günümüzde bu kadar yaygınlaşmasını gelişen teknolojiye borçluyuz ve Atc Kart firması da geliştirdiği teknolojisiyle bu sektörde öncü gelen firmalardan.

 

Kısa bir not vermek gerekirse plastik kart kullanımında genellikle kart koruyucu kullanılması tavsiye edilir.