Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Plastik kartların özellikleri

  • Anasayfa
  • /
  • Plastik kartların özellikleri

Baskı ve ofset teknolojisinde yaşanan teknolojik gelişmeler ve günümüzün şartlarına daha uygun malzeme ve ekipmanlar sayesinde ürün çeşitliliği de bir hayli genişledi. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan plastik kart ürünleri firma ve kurumların rağbet ettiği başlıca ürünler arasında yer alıyor.

Dijital ve ofset baskı teknikleri ile farklı amaç ve hizmetlere uygun olarak üretilen kartlar tamamen kişiselleştirilebilmektedir. Baskı teknikleri o kadar gelişti ve kompakt bir hal aldı ki artık bünyesinde çok sayıda elemen çalıştıran firmalar kendi kart yazıcılarına sahip olabiliyorlar. Bu sayede kendi imkânları ile personel değişikliğinde ve yeni alımlarda başka bir kuruma ihtiyaç duymadan baskı işlemi sağlayabiliyorlar. Ayrıca firmalar, barkodlu kart sayesinde hem yaka kartı hem de geçiş sistemleri için aynı sistem üzerinden otomasyon gerçekleştirebilmektedirler.

Atc Kart, geniş ürün yelpazesi, sektörde olan deneyimi, donanımı ve ileri teknoloji barındıran üretim olanakları ile tüm firmaların ihtiyaç duyacakları dünya standartlarında her türlü kart ve aksesuar ihtiyacının karşılanması için çalışmaktadır. Dünya genelinde ofset, dijital baskı ve aksesuar ürün ve hizmet gelişmelerini yakından takip eden firma, en yeni ve en fonksiyonel çalışmaları ülkemize kazandırmaktadır. Otel ve pansiyonların kapı otomasyon sistemleri için geliştirilen otel kartı sayesinde birçok büyük işletme anahtar derdinden kurtulmuş ve bilgisayarlı kart sistemi ile çok daha kolay ve güvenli bir şekilde hizmetlerine devam edebilmişlerdir.

Plastik kartlar günümüzde hemen hemen her sektörde aktif olarak kullanılmaktadır. Marketlerde üyelik sistemleri ile bonuslar, özel ürün ve indirimler sunan market kartları geliştirilmiştir. Kurumsal çalışan her firmanın çalışanlarına ve ziyaretçilerine sunduğu yaka kartları da plastik kartlar arasında bulunmaktadır. Proximity kart olarak bilinen özel alet ve cihazlarla uyumlu çalışan bu kartlar, cihaza temas etmeden uzak mesafelerden çalışan kartlardır.

 

Ödeme işlemleri için, toplu taşıma araçlarında bilet ücreti için ve fatura kartı gibi birçok amaçla kullanılabilmektedir. Ayrıca Plastik kartlar kartvizit olarak da imal edilebilmektedir. Plastik kartların muhafazası için kullanılan kart koruyucu ve kartı sabitlemek için kullanılan boyun askıları firma tarafından temin edilebilir hizmetler arasında bulunmaktadır.