Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Kartlı geçiş sistemleri

Kartların kullanımı yaygınlaştıkça kullanım alanlarına göre de faklı çeşitleri oluşturulmaktadır. Bu kartlardan bazıları da kişisel olarak kullanılan kartlardır. Bu kartlar elektronik cüzdan, taşıma kartı, ziyaretçi kartı ve ödeme kartı gibi birçok farklı alanda kullanılabilmektedirler.

Plastik kart; kullanım alanlarına göre farklı özellikte ve farklı şekilde olan kartlardır. Bu kartlar kişilere ve işletmelere birçok ayrıcalık tanırlar. Plastik kart; yaka kartı, barkod kart, otel kartı, ziyaretçi kartı, mifare kart, proximitiy kart, üye kartı, fatura kartı, market kartı, tanıtım kartı, özel ebat kart, çipli kart plastik kartvizit, manyetik bantlı kart, mağaza kartı gibi birçok kart çeşidi vardır. Ziyaretçi kartı, mifare kart, proximity kart çeşitleri daha çok kişisel olarak kullanılabilecek kartlardandır.

Ziyaretçi kartı; büyük ya da küçük işletmelerin ya da bazı kamu kurum ve kuruluşlarının ziyaretçi giriş çıkışlarını kontrol etmek için kullanılan karttır. Bu kartlar sayesinde ziyaretçi olarak gelen kişiler kolaylıkla ayırt edilebilmektedir. Ziyaretçilere verilen akıllı kartlarla sadece ziyaretçiler gitmek istedikleri yere girebilirler bunun dışında işletmedeki başka departmanlara giremezler.

Mifare kart; bu kartların içerisine microchip ve mini bir yazılım yüklenmiş akıllı kartlardır. Bu karttaki, bilgilere başkaları tarafından ulaşılamaz. Bu kartların kopyalanması imkansızdır. Bu kartların okuyucuyla fiziksel teması gerekmemektedir. Bu nedenle cüzdan içindeyken ya da kart koruyucu içerisindeyken de okutma işlemi yapılabilir. Bu kart daha çok toplu taşıma araçlarında taşıma kartı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca iş yerlerinde personellerin kontrolü için daha rahat kullanılabilir. Elektronik cüzdan olarak ve stadyumlarda da kullanılabilir.

Proximity kart; günümüzde en çok kullanılan temassız kartlardan biridir. Güvenli geçiş ve ödeme sistemlerinde kullanılır. Kartın okuyucuyla fiziksel teması gerekmektedir bu nedenle cüzdan içinde ve kart okuyucu içerisinde de kullanılabilir. Bu kartların da kopyalanması imkansızdır. Bu kartların maliyeti yüksek değildir ve uzun süre kullanılabilir bu nedenle daha çok tercih edilebilir. Proximity kart kimlik kartı, keycards, ödeme kartları, toplu taşıma ücret kartları gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.

Plastik kart çeşitlerinden olan ziyaretçi kart, mifare kart ve proximity kart ve diğerleri hakkında bilgi almak ve yaptırmak bu kartların kullanım kolaylıklarından yararlanmak için ATC kartın internet adresini ziyaret edebilirsiniz