Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Plastik Kartlar Hayatımızın Her Alanında Var

  • Anasayfa
  • /
  • Plastik Kartlar Hayatımızın Her Alanında Var

Gelişen teknoloji ile birlikte aktif olarak faaliyet gösteren şirketlerin, çalışan sayıları da her geçen gün arttığından, dolayısıyla hem kontrolü sağlayabilmek hem de düzeni koruyabilmek adına plastik kart kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bu plastik kartların üretimini müşterilerinin isteğine bağlı olarak şekillendiren Atc Kart firması isterseniz standart ölçülerdeki kartları da üretebiliyor isterseniz sizin belirleyeceğiniz ölçülerde de üretim yapabiliyorlar. Daha önce yapılan kart örneklerine göz atarak bir fikir sahibi olabilir, beğendiğiniz bir tasarım var ise onun üzerinden kendi kartınızın da basılmasını isteyebilirsiniz ya da ben tamamen şirketimizi ve bizim bakış açımızı yansıtan bir tasarım olmasını istiyorum diyorsanız da kendi kart tasarımınızı yapabilirsiniz.

Farklı kart seçenekleri olabileceği gibi bunların arasında yer alan mifare kart, aslında bir depolama aygıtıdır. Yani temeline indiğinizde basit güvenlik mekanizmaları ile ayrıldığını görürsünüz ve her mifare kartın kendi kapasitesine göre değişebilen bir hesaplama gücü bulunmaktadır. Ayrıca bu kart türü veri yazmak için ya da programlamak için de kullanılabilmektedir. Her birinin de farklı değerleri olduğunu unutmamak gerekir. Mesela, 4K olan bir mifare kartın sunduğu depolama alanı 4096 bayttır.

Büyük ya da küçük bir kuruluş olun hiç fark etmez. Her kuruluşun ziyaretçi kontrolünü sağlayabilmesi için bir ziyaretçi kartı uygulaması mutlaka vardır. Bu, şirkete girip çıkan ziyaretçilerin kontrol edilmesini sağlayabilmeye yarayan bir tür PVC karttır. Bu kartların genellikle seri numaralı üretildiğini de söylemekte fayda var.

 

Günümüzde temassız olarak kullanılan ve akıllı kartların en çok tercih edilenlerinden biri olan proximity kart, güvenlik erişimli ve kartsız ödeme sistemleri için kullanılmaktadır. Bu kartları ebatları açısından değerlendirdiğinizde çantanızda hatta cüzdanınızda bile rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Toplu taşımalarda kullanılan ücret kartları, ödeme kartları ya da keycards gibi uygulamaların en büyük yardımcısıdır bu kartlar. Çünkü bu kartları okuyucuya temas ettirmeden de okutmanız mümkündür. Proximity kartların üretimine gelecek olursak, bu kartlar ofset baskı, termal baskı ya da dijital baskı yöntemleri ile üretilmektedir. 125 kHz düşük ya da 13.56 MHz yüksek frekans olarak farklı değerlerle çalışmaktadır.