Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Yaka Kartlarının Kullanım Alanları

  • Anasayfa
  • /
  • Yaka Kartlarının Kullanım Alanları

Plastik kart birçok farklı alanda karşımıza çıkmaktadır. Kullanıldığı alanlara göre farklılıklar göstermektedir. Yaka kartı, metal yaka kartı, fatura kartı bunlardan bir kaç tanesidir. Bu kartlar kartı taşıyanın isim soy isminin bulunduğu, şirket logosu, kişinin resim ve ünvanının yazıldığı küçük bilgi kartlarıdır.

Plastik kart; kullanan kişi ve kurumlara birçok kolaylık sağlamaktadır. Plastik kartın kullanım alanlarına göre çeşitli olması onun değişik şekillerde birçok farklı biçimlerde kullanılmasını sağlamıştır. Marketlerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılan barkodlu kartlar müşteri sadakatini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Otel, yurt, işyeri gibi yerlerde kullanılan otel kartı anahtar yerine kullanılmaktadır. Mifare kart, ziyaretçi kartlarda kişisel olarak kullanılabilecek kartlardandır. Bu kartlar kredi kartı gibi küçük ebatlarda olup cüzdanda bile kolaylıkla taşınabilecek kartlardır. Bu kartların yapım maliyetleri de kartın özelliğine göre değişmektedir.

Metal yaka kartı; yakaya takılabilen küçük metal karttır. Üzerinde işletmenin adı logosu bulunur. Metal yaka kartı üzerinde kartı takan kişinin adı soyadı bulunur. Bu kartlar otellerde çalışan görevlilerinde, temizlik görevlilerinde, tanıtım elemanlarında ve daha birçok yerde kullanılmaktadır. Bu kartlar çalışanlarla daha çabuk iletişime geçilmesini sağlamaktadır. Fatura kartı; büyük ya da küçük işletmelerin fatura bilgilerinin bulunduğu bir karttır. Bu kartlar müşterilere dağıtılmak için kullanılır. Bu kartlar sayesinde fatura işlemleri daha hızlı yapılmaktadır. Bu kartlar marketlerde ve alışveriş merkezlerinde, oyun alanları gibi eğlence merkezlerinde girişler için kullanılabilir.

Yaka kartı; şirket logosunun, personel resim ve isim bilgilerinin bulunduğu karttır. Birçok işletme personeli bu kartları kullanmaktadır. Çalışanların iletişim kurduğu kişiler çalışanların adını ve görevini bu kartlardan öğrenebilir. Bu kartlar rahat iletişim kurulmasını sağlarlar. Bu kartları kullanırken boyun askı ipi ya da klips kullanılabilmektedir.

Yaka kartı, metal yaka kartı, fatura kartı gibi plastik kart çeşitlerinden olan daha birçok kart hakkında bilgi almak için ATC kartın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Buradan kartlar hakkında bilgi alabilirsiniz. İstediğiniz sayıda ve istediğiniz şekillerde kartların yapılması için sipariş verebilirsiniz. Bu kartların yanında kart koruyucu ve kartı kullanırken yardımcı olacak kart aksesuarlarını da buradan alabilirsiniz.