Telefon: (212) 222 6277 Email: info@atckart.com.tr

Plastik kart yazıcısı kullanımı ve önemi

  • Anasayfa
  • /
  • Plastik kart yazıcısı kullanımı ve önemi

Plastik kart kullanımı günümüz de firmaların en çok tercih ettikleri ve her geçen gün yaygınlaşan bir kart çeşidi olmaktadır. Hem teknolojinin gelişmesi hem de sektörün de kendini tanıtmak isteyen firmaların bir adım önde olma isteği farklı ürünleri tercih etmesi ile kanıtlanmaktadır. Plastik kart üreten şirketler kişilerin istekleri doğrultusun da renk ve yazıları oluştururken aynı zaman da farklı boyut ayarlamaları da yapmaktadırlar. Pvc kart yaptırmak isteyen firma sahipleri daha önce yaptırılmış olan plastik kartlara göz atmak istemekte ve yeni tasarımlar arasından elemeler yapmaktadırlar. Örneklerin olması firma sahiplerinin nasıl bir kart istediğinin daha kolay anlaşılmasını sağlamaktadır. Hem şekil hem de görüntü açısından en iyisini ortaya çıkarmak istemektedirler.

Oluşturulan plastik kartların kendisine özgü olmasını isteyen firmalar plastik kart üreten imalat şirketleri ile görüşmek yerine plastik kart yazısı satın alarak kendi işlerini kendileri yapmaktadır. Hem tasarımlarının kendilerine ait olması hem de şirket bünyesinde oluşturulması farklı bir sektörün daha oluşmasına katkı sağlamaktadır.

Hem çift taraflı hem de renkli baskı yapan sesli ve ayrıca görüntülü mesajların da alınabildiği kart yazıcı kolay ve sık kullanımı sayesinde kişilerin işini hızlandırmaktadır. Kolaylıkla bilgisayara kurulumu sağlanabilecek kart yazıcısı ile boş plastik kart üzerine termal transfer seçeneği ile baskı işlemi gerçekleştirilmektedir. Çeşitli modeller de kart yazıcıları için teknik servis desteği de alınmaktadır.

Günümüz de yaka isimliği için birçok çeşit malzeme ve materyal kullanılmaktadır. Metal ve lazer uygulamaları ile oluşturulan yaka isimliklerinin yanı sıra şirket çalışanları ve belirli yerlerde ki bireyler için kurum ve kuruluş adını içeren plastik kartlar bulunmaktadır. Hem iğneli hem de mıknatıslı şekilde kullanılabilen yaka isimliklerinin plastik olması daha uzun zaman kullanılmasın da etkili olmaktadır. Şekil itibari ile oval ve dikdörtgen seçenekleri bulunmaktadır. Firmanın logosu ve ismine göre seçenekler arasından tercih yapılmaktadır. Sayının firmaya bildirilmesi ve fiyatların konuşulmasının ardından kaliteli yaka isimliği kartlarına sahip olunmaktadır.